Newsletter

Rakúskym a nemeckým novinárom Bratislava učarovala


Bratislava - Spoznať zaujímavé miesta Bratislavy a jej okolia bolo cieľom infocesty novinárov z Rakúska a Nemecka. Cestu zorganizovali zahraničné zastúpenia SACR v Rakúsku a v Nemecku v spolupráci s BTB v dňoch 1. až 4. decembra.
Spolu s profesionálnou sprievodkyňou pani Čornou prešli historické centrum Bratislavy, navštívili reštauráciu UFO, previezli sa Prešporáčikom po širšom centre Bratislavy, zašli aj na Bratislavský hrad. Gastronomické dobroty regiónu ochutnali vo viacerých reštauráciách - ALFARO v Eurovei, v Meštianskom pivovare či reštaurácii Zylinder. Zaujala ich aj prehliadka galérie Nedbalka. Pri spoločnej večeri so zástupcami BTB sa oboznámili aj s históriou a zaujímavými podujatiami, ktoré sa v Bratislave každoročne konajú.
Ďalšie dni sa presunuli do okolia Bratislavy. V Pezinku navštívili dielňu keramiky – Majolika, kde si mali možnosť túto prácu aj vyskúšať. Po obede v Elesku v Modre absolvovali prehliadku Malokarpatského múzea v Pezinku. Po prehliadke múzea sa presunuli na Hrad Červený kameň, kde si okrem interiérov prezreli aj rozľahlé pivnice hradu. V tomto regióne nemohli vynechať ani ochutnávku husaciny v Zlatej Husi v Slovenskom Grobe. Zažili aj vianočnú atmosféru bratislavských vianočných trhov, kde ochutnali vianočné slovenské a bratislavské špeciality ako napríklad lokše, bratislavské rožky či vianočný punč.
Novinári z oboch krajín hodnotili cestu veľmi pozitívne. Prekvapilo ich množstvo zaujímavých miest, ktoré môžu zahraniční turisti v Bratislave a okolí navštíviť. O svojich zážitkoch a dojmoch budú informovať aj svojich čitateľov v oboch krajinách. 

Kalendár aktivít SACR

24. - 26.02.2017
02. - 05.03.2017
08. - 12.03.2017
Anketa

Čo si myslíte o systéme kvality služieb v cestovnom ruchu, ktorý rozbieha ministerstvo dopravy?


Hlasovalo: 1399

31.4%
31.4 %  je to užitočné  

16.8%
16.8 %  je to zbytočné  

23.1%
23.1 %  nepočul som o tom  

28.7%
28.7 %  neviem sa vyjadriť  

Archív