Priame letecké spojenie Londýn – Košice štartuje v októbri


Košice – 28. júna 2013 –  Nízkonákladová  letecká  spoločnosť  Wizz   Air   otvorí   od 17. septembra leteckú linku z Košíc do Londýna (letisko Luton). Do 27. októbra 2013 budú odlety v utorok a sobotu, v ďalšom období v pondelok, stredu, piatok a v nedeľu. Košice sa tak dostali do geograficky najrozsiahlejšej siete lacných leteniek v Európe. Letenky na túto linku sú už v predaji.

Letecké spojenie s Londýnom sa otvára v roku, keď sú Košice Európskym hlavným mestom kultúry. Britským turistom to umožní navštíviť zaujímavé podujatia, ktoré sa konajú pri tejto príležitosti vo východoslovenskej metropole. Keďže čoraz viac Európanov preferuje mestské pobyty, krátkodobú a individuálnu turistiku, spojenie Košíc s Londýnom umožní predovšetkým obyvateľom Spojeného kráľovstva využiť toto spojenie na spoznanie doteraz ťažšie prístupných Košíc a východného Slovenska. Košice tak môžu ťažiť aj rastúcej popularity tzv. city break pobytov.

Košice od spojenia s britskými ostrovmi očakávajú viacero pozitívnych efektov. Napríklad zdynamizovanie ekonomického rozvoja mesta a regiónu, nárast zamestnanosti v sektore cestovného ruchu, zvýšenie tržieb prevádzkovateľov reštaurácií a hotelov, ako aj zvýšenie povedomia o Košiciach ako zaujímavej turistickej destinácii.

Priame letecké spojenie Košice - Londýn s najväčším low-fare a low-cost leteckým prepravcom v strednej a východnej Európe je z pohľadu cestovného ruchu i podnikateľského sektora významným míľnikom aj pre ďalší rozvoj Letiska Košice, mesta Košice i celého východoslovenského regiónu. 

Kalendár aktivít SACR

Anketa

Čo vás láka na zimnej dovolenke na Slovensku?


Hlasovalo: 784

29.8%
29.8 %  Lyžovačka  

18.5%
18.5 %  Vianočné trhy  

15.9%
15.9 %  Športové podujatia  

17.2%
17.2 %  Prechádzky v prírode  

6.3%
6.3 %  Relax v akvaparkoch  

12.2%
12.2 %  Návštevy hradov  

Archív