Newsletter

Na veľtrhu vo Varšave ocenenie pre Slovensko


Varšava - V priestoroch veľtržno-kongresového centra MT Polska vo Varšave sa v termíne 24.-26.11.2016 konal 24. ročník medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu „TT Varšava“, ktorý patrí k najvýznamnejším kontraktačným veľtrhom cestovného ruchu v Poľsku. Výstava je určená pre odbornú verejnosť a individuálnych návštevníkov z hlavného mesta Poľska, kde žije okolo 2 milióny obyvateľov. Slovensko pripravilo pre návštevníkov veľtrhu TT Varšava zaujímavú ponuku a atraktívny sprievodný program.
Národná expozícia Slovenskej republiky získala ocenenie HOMO TURISTICUS za „Originálnu a profesionálnu expozíciu“. Cenu udeľujú poľskí novinári a organizátori veľtrhu MT POLSKA, ktorí rozhodli, že tohoročná cenná trofej z Varšavy putuje aj na Slovensko.

Hlavným cieľom a zámerom prezentácie Slovenska na uvedenom veľtrhu bolo predstaviť celoročné turistické produkty na Slovensku so zameraním na zimnú dovolenku /lyžiarske novinky a investície, relax v celoročných termálnych aquaparkoch a atraktívne pobytové balíky/. Počas veľtrhu navštívil slovenský stánok aj štátny tajomník Ministerstva športu a cestovného ruchu Poľskej republiky Dawid Lasek, ktorý sa zaujímal hlavne o nové produkty a investície v CR na Slovensku a o možnostiach zlepšenia dopravného spojenia našich krajín. Slovenský národný stánok niekoľko krát navštívila aj generálna riaditeľka výstavníckej spoločnosti MT Polska Urszula Potega.
Expozícia Slovenskej republiky s veľkosťou 60m2 počtom 6 spoluvystavovateľov patrila medzi najnavštevovanejšie a najlepšie lokalizované spomedzi všetkých. Počas troch dní veľtrhu sme odbornú verejnosť a individuálnych návštevníkov oslovili sprievodným programom a atraktívnou ponukou trávenia zimnej dovolenky v našej krajine. V národnom stánku Slovenska sa okrem SACR prezentovali tieto subjekty:  OOCR Malá Fatra; Slovenské Liečebné kúpele Rajecké Teplice a.s.; OOCR Vysoké Tatry;  OOCR Rezort Piešťany; OOCR Severný Spiš – Pieniny a PARK SNOW Donovaly. V rámci sprievodného programu, prezentovalo Slovensko aj virtuálne (3D) pomocou  zariadenia  OCULUS. Počas veľtrhu TT Varšava sme predstavili Slovensko aj ako krajinu dobrého vína a kvalitných syrov. O slovenské vína a syry bol veľký záujem a návštevníci výstavy vysoko oceňovali ich kvalitu. 

Kalendár aktivít SACR

Anketa

Čo si myslíte o systéme kvality služieb v cestovnom ruchu, ktorý rozbieha ministerstvo dopravy?


Hlasovalo: 1976

28.9%
28.9 %  je to užitočné  

16.9%
16.9 %  je to zbytočné  

25.3%
25.3 %  nepočul som o tom  

28.8%
28.8 %  neviem sa vyjadriť  

Archív