Newsletter

Maďari si na Vianoce môžu darovať nové knihy o Slovensku


Budapešť - Novinky na vianočnom knižnom trhu v Maďarsku obohatilo vydavateľstvo Kornetás v spolupráci so SACR v Budapešti o publikácie Vysoké Tatry a Tematické cesty na Slovensku. Novinárom na tlačovej konferencii v Budapešti ich predstavili autori kníh, ako aj zahraničná zástupkyňa SACR v Budapešti Soňa Jelínková.

Prírodné krásy, ľudské osudy, najkrajšie turistické chodníky, jaskyne a lyžiarske strediská našich veľhôr zachytil v knihe s názvom Vysoké Tatry Árpád Nagy. Fotografie z dolín, vodopádov, zasnežených štítov, plies či praktické mapy budú inšpiráciou a pomôckou pre všetkých, ktorí sa Tatry v lete či v zime rozhodnú navštíviť. 

Druhou horúcou novinkou je kniha, ktorá ponúka komplexné produkty cestovného ruchu Slovenska. Tematické cesty na Slovensku autorov Béla Barna a Sándor Pusztay odporúča čitateľom rôzne  tematické cesty naprieč Slovenskom od gotickej cez barborskú, hradnú, jantárovú a ďalšie. Autori si jednotlivé cesty poctivo prešli a tak v knihe sprostredkúvajú čitateľom autentické zážitky. Predslov v  publikácii napísala generálna riaditeľka sekcie cestovného ruchu ministerstva dopravy Ivana Magátová.

Na prezentácií kníh informovala zahraničná zástupkyňa SACR v Maďarsku novinárov o delimitácii SACR do gescie Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR v rámci sekcie cestovného ruchu. Okrem toho pozvala prítomných do slovenských lyžiarskych stredísk, na zaujímavé podujatia, ako aj na amatérske lyžiarske preteky vo Vysokých Tatrách – Hórukk a na Donovaloch – Honda Kupa, ktoré podporuje SACR. Na prezentácii Slovenska a kníh o Slovensku nemohli chýbať naše tradičné gastronomické špeciality, ktoré dopĺňalo maďarské víno.  

Kalendár aktivít SACR

Anketa

Čo si myslíte o systéme kvality služieb v cestovnom ruchu, ktorý rozbieha ministerstvo dopravy?


Hlasovalo: 1976

28.9%
28.9 %  je to užitočné  

16.9%
16.9 %  je to zbytočné  

25.3%
25.3 %  nepočul som o tom  

28.8%
28.8 %  neviem sa vyjadriť  

Archív