Newsletter

Kraj histórie, slnka, vody a vína sa predstavil v Prahe


Praha – V nových priestoroch kancelárie zahraničného zastúpenia SACR na Námestí Republiky v Prahe zorganizovala česká delegátka SACR tlačovú konferenciu pre 45 českých novinárov. Témou boli novinky zimnej sezóny na Slovensku a TOP atrakcie Nitrianskeho regiónu.

Zahraničná zástupkyňa SACR priblížila novinárom pozitívny vývoj aktívneho cestovného ruchu, ktorého podstatnú časť tvoria práve českí turisti. Informovala o tohtoročných novinkách v lyžiarskych strediskách a termálnych kúpaliskách, pozvala na vianočné trhy a adventné podujatia do slovenských miest a odporučila zaujímavé lokality na strávenie zimnej dovolenky. Novinárom zároveň dala do pozornosti novú značku krajiny – „Slovensko – dobrý nápad.“

TOP atrakcie Nitrianskeho regiónu, zaujímavé podujatia a novinky odprezentovala Dana Póčiková z Nitrianskej organizácie cestovného ruchu. Ako chutí nitriansky región mohli novinári spoznať pri degustácii nitrianskej medoviny, kvalitného slovenského vína zo Chateau Topoľčianky a nitrianskej špeciality gaštanových jazýčkov.

Zahraničná zástupkyňa SACR poskytla viacero priamych vstupov pre Praha TV, TVF Brno, Český rozhlas a rádio OK. Na záver tlačovej konferencie boli vylosované zaujímavé ceny pre českých novinárov, pričom hlavnou cenou bol pobytový zájazd v 4-hviezdičkovom hoteli v Nitre. 

Kalendár aktivít SACR

Anketa

Čo si myslíte o systéme kvality služieb v cestovnom ruchu, ktorý rozbieha ministerstvo dopravy?


Hlasovalo: 1975

29%
29 %  je to užitočné  

16.9%
16.9 %  je to zbytočné  

25.3%
25.3 %  nepočul som o tom  

28.8%
28.8 %  neviem sa vyjadriť  

Archív